در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات مربوط به دستگاه بسته بندی قهوه را به شما گزارش دهیم. به طور کلی ما 2 نوع دستگاه بسته بندی مناسب، برای بسته بندی قهوه داریم.یک مورد آن دستگاه بسته بندی قهوه تک نفره که برای قهوه فوری مورد استفاده قرار میگیرد، دیگری دستگاه هایی هستند که مناسب برای بسته بندی قهوه آسیاب شده، نسکافه و…است.

دستگاه دسته بندی قهوه و انواع آن

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که بسیار پرطرفدار بوده. و امروزه مصرف کنندگان، قهوه ای را می پسندند که به صورت بسته بندی باشند و به آسانی باز شوند و آماده مصرف باشند.

دستگاه بسته بندی قهوه تک نفره

از این دستگاه میتوان برای بسته بندی قهوه تک نفره و یکبار مصرف استفاده کرد.برای محصولت گرانولی مانند قهوه، از سیستم پرکننده حجمی استفاده می شود.نسکافه 3 در 1 را با این سیستم بسته بندی میکنند، به این دلیل که یک محصول پودری است.واما نسکافه گلد که یک محصول دانه ای است، برای آن از دستگاه پرکن حجمی استفاده می شود. این دستگاه ها از سرعت بالایی برخوردارند و بسیاری از محصولات را در زمان کمی بسته بندی میکنند.

ماشین آلات پرکن عمودی جهت بسته بندی قهوه

قهوه های چند منظوره با دستگاه های پرکننده عمودی بسته بندی میشود.دستگاه های عمودی خود به 2 زیر گروه تقسیم می شوند که یک مورد آن دستگاه بسته بندی پودری است که مخصوص پودر قهوه است، و برای بسته بندی دانه های قهوه از دستگاه پرکن حجمی استفاده می شود.که سرعت این دستگاه پرکن عمودی50 قطعه در دقیقه است.

بسته بندی دانه قهوه

قهوه گرانول میتواند به طور قهوه آماده باشد. برای اینکه قهوه گرانول را بسته بندی کنند از دو روش استفاده می شود. مورد اول این است که از طریق ظروف حجمی محصولات را اندازه گیری میکنند و مورد دوم این است که از دستگاه های توزین دار استفاده می کنند.

قهوه پودری

قهوه پودری مانند قهوه ترک یا قهوه آماده بیشتری مصرف را دارند. برای این محصولات از دستگاه بسته بندی پودری، ساشه ای استفاده می شود. قهوه با توجه به گرم مورد نظر بین آن پیچ های چرخان در بسته ها ریخته می شود

دستگاه بسته بندی قهوه | دستگاه بسته بندی | ماشین آلات بسته بندی | دستگاه بسته بندی ساشه

دانه های قهوه

یکی از بهترین انتخاب برای تازه نگه داشتن قهوه، در مدت زمان طولانی قهوه فیلتر دار است.در بسته بندی این قهوه ها باید دقت کرد تا درون آن هوا نرود و درست بسته بندی شود.دستگاه بسته بندی دانه حجمی، دانه های قهوه را بسته بندی میکند. وقتی که این دانه های قهوه را بسته بندی میکنید میتوانید قهوه را هم آسیاب کنید و بهریتن روش را  برای دم کردن انتخاب کنید تا از خوردن آن لذت ببرید.

دستگاه بسته بندی قهوه فوری

دستگاه بسته بندی قهوه فوری یکی از ماشین آلات پرسود است که در زمینه بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.دم کردن قهوه فوری از دم کردن چای بسیار سخت تر است. مخصوصا برای قوم ایرانی که بیشتر به نوشیدن چای تمایل دارند.
و اما امروزه این دستگاه ها کار را آسان کرده است و هیچگونه سختی در ان نیست. و به راحتی و در مدت زمان کمی میتوانید آن را آماده کنید.
دستگاه بسته بندی قهوه فوری این امکان را فراهم میکند که یک نوشیدنی گرم را در کمتر از 3 دقیقه آماده خوردن کنید.

معرفی انواع دستگاه بسته بندی قهوه فوری

قهوه فوری در وزن های مختلفی به فروش می رسد. این بسته بندی ها هر کدام ماشین آلات مخصوص خود را دارند.

1-دستگاه بسته بندی توزین دار

از این نمونه دستگاه برای آماده سازی انوع بسته بندی ها تا وزن 2 کیلوگیرم استفاده میشود.این ماشین آلات بسته بندی توزین دار دارای وزن کش هستند. و هر چقدرکه تعداد توزین ها زیاد باشد سرعت بسته بندی هم بیشتر میشود.این ماشین آلات اتوماتیک بوده است.

دستگاه بسته بندی قهوه | دستگاه بسته بندی | ماشین آلات بسته بندی | دستگاه بسته بندی ساشه

2- دستگاه بسته بندی قوطی پرکن

دستگاه بسته بندی قهوه فوری قوطی پرکن، مخصوص پر کردن قوطی ها  و ظرف های شیشه ای،پلاستیکی است. این دستگاه کاملا تمام اتوماتیک است. اما اگر که بخواهید ظروف را بر روی نوار دستگاه بچینید به اپراتور نیاز دارد.

3-دستگاه بسته بندی قهوه فوری ساشه

این دستگاه برای بسته بندی قهوه فوری تک نفره است.بسته های یکبار مصرف نسکافه، مثالی برای بسته بندی دستگاه ساشه است. و این ماشین آلات در دو نوع ساشه مایع و ساشه پودری تولید شده است و این دستگاه خودکار است.

بهترین نکات بسته بندی قهوه 

تمامی قهوه فروش ها باید در طراحی بسته بندی های قهوه دقت کنند و توجه زیادی داشته باشند. اگر که شما بسته بندی قهوه را به بهترین شکل انجام دهید. باعث میشود که فروش بیشتری از آن محصول داشته باشید. و اگر که تازه کار هستید بهتر است که دنبال راهنمایی باشید تا بتوانید به بهترین شکل قهوه خود را بسته بندی کنید.

1- بسته بندی قهوه از محصول شما نگهداری میکند

یک بسته بندی قهوه درست حسابی، هم از لحاظ زیبایی کیفیت دارد و هم  از محصول شما به بهترین نحو نگهداری میکند. بسته بندی که برای محصول انجام میدهید باید طوری با کیفیت باشد که قابلیت جابجایی را داشته باشد و در هنگام پخش تا زمانی که به دست مشتری می رسد کیفیت خودش را از دست ندهد.

2- بسته بندی قهوه باعث فروش بیشتر می شود

اگر که بسته بندی قهوه شما خوب و باکیفیت باشد، مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرد و همچنین شما فروش بیشتری خواهید داشت بیشتر مردم محصول را از روی ظاهرشان قضاوت میکنند، پس بنابراین نباید در بسته بندی های معمولی و بی کیفیت قرار بگیرد، اگر اینطور باشد مشتری جذب آن نمی شود.

3- در مورد محصول توضیح دهید

 یکی طراحی خوب میتواند شامل توضیحات در مورد محصول باشد که پیام شما را به مخاطب نشان میدهد. باید اطلاعاتی را در مورد قهوه تان به مشتری بدهید و همچنین میتوانید نکاتی را در مورد دم کردن آن هم روی بسته درج کنید. و اما باید بدانید که توضیحات زیاد روی محصول هم ممکن است کیفیت آن را پایین ببرد.

اهمیت بسته بندی قهوه در انبار ها

بسته بندی و حمل کیسه های قهوه به کشور های دیگر اهمیت زیادی دارد. اگر که دانه های قهوه به شکل درستی ذخیره و انبار نشوند، رطوبت زیادی را به خود جذب میکنند و باعث میشود که طعم و مزه اصلی خود را از دست بدهد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.