در این مقاله میخواهیم در مورد انتخاب جنس سلفون بسته بندی و انواع مدل های آن اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم، با ما همراه باشید.

سلفون یکی از لوازمی است که در بسته بندی موارد بسیار مورد استفاده است و کاربرد بسیاری دارد. این محصول از زمان قدیمی وجود داشته است و همه ما برای اینکه مواد غذایی خود را بسته بندی کنیم به آن نیاز داریم، به این دلیل که استفاده ازسلفون باعث می شود که مواد غذایی مدت بیشتری دوام بیاورد و زود خراب نشوند.

انتخاب جنس سلفون بسته بندی و انواع مدل های آن

همانطور که گفتیم سلفون های بسته بندی جنس ها و مدل های مختلفی دارند.که در ادامه به برخی مدل های ان اشاره میکنیم:

  • جنس سلفون PE
  • جنس سلفونPP
  • جنس سلفونPVC

و…

همانطور که  در بالا گفتیم سلفون های بسته بندی جنس های مختلفی دارند، و برای بسته بندی محصولات، دستگاه های بسته بندی متفاوتی را مورد استفاده قرار میدهند. به عنوان مثال دستگاه شیرینگ وک برای بسته بندی محصول سلفون های دو لایه را مورد استفاده خود قرار میدهد تا با استفاده از ان بتواند یک لایه در زیر و یک لایه در روی محصول قرار دهد.

شرایط نگهداری سلفون های بسته بندی چگونه است؟

از جمله مزایایی که سلفون ها دارند ،قابیت تجربه پذیری آن است. سلفون هایی که برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شوند بر خلاف پلاستیک ها به محیط هیچ آسیبی نمی رسانند. برای نگهداری از انواع سلفون های بسته بندی باید حتما ان ها را در مکان هایی قرار دهیم که تمیز هستند و همچنین باید ان ها را به دور از نور خورشید و رطوبت نگه داشت. بهترین راه استفاده از سلفون ها و جلوگیری از فاسد شدن، این است که ان ها را زودتر مصرف کنیم.

یک سلفون خوب چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از خرید سلفون شما باید ویژگی های ان را در نظر بگیرید.تا بتوانید در هنگام خرید اصل و یا تقلبی بودن ان را تشخیص دهید. این ویژگی ها عبارتنداز:

  1. یک سلفون خوب نرم و لطیف است.
  2. انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.
  3. میزان چسبندگی که آن سلفون ها دارند باعث می شود که هوا وارد ان نشود.
  4. بسیار شفاف هستند.
  5. خاصیت کش سانی خوبی دارند.

سلفون ها در اندازه های مختلف هستند.رول های سلفون از اندازه ی 2 متری شروع می شوند و اندازه های دیگر آن 5،8،10،12 و به بالا است. بهتر است سلفون هایی را تهیه کنید که کیفیت بالایی دارند، زیرا کیفیت بالای ان باعث می شود که مواد دیر تر خراب شوند.

انواع سلفون

در زمان قدیم برای بسته بندی مواد دارویی و یا غذایی و کشاورزی از سلفون استفاده می کرند، سلفون برای اینکه بهداشت مواد غذایی را حفظ میکند اهمیت زیادی دارد. سلفون را میتوان در سه گروه جداگانه تقسیم کرد. این سه گروه عبارتند از:سلفون شفاف،سلفون متالایز، سلفون نایلون،سلفون صدفی که هر یک از این سلفون ها کاربرد متفاوتی دارند.

سلفون متالایز

ایا شما تا به حال به بسته بندی چیپس و پفک دقت کرده اید؟ در بسته بندی چیپس و پفک از سلفون متالایز استفاده می شود؛ به این دلیل که در معرض آفتاب قرار نگیرند و فاسد نشوند. آلومینیومی در سلفون متالایز وجود دارد که از فاسد شدن مواد غذایی در داخل بسته جلوگیری میکند. از سلفون متالایز برای بسته بندی برخی تنقلات مانند چیپس و .. استفاده می شود و به این دلیل که در ترکیبات خود مقداری آلومینیوم دارد ، محافظی در برابر نور خورشید است.

سلفون صدفی

یک سری از مواد غذایی برای اینکه فاسد نشوند و سالم بمانند به سرما نیاز دارند. به همین دلیل انها را در سردخانه نگهداری میکنند اما اول این مواد غذایی را با سلفون صدفی بسته بندی میکنند و در مرحله بعدی ان را داخل سردخانه میگذارند.این مواد غذایی عبارتنداز: انواع گوشت ، کالباس، سوسیس، مرغ و…

سلفون شفاف

یک سری مواد غذایی هستند که اگر در معرض خورشید هم قرار بگیرند باز هم فاسد و خراب نمی شوند.به عنوان مثال اگر که ماکارانی بسته بندی شده باشد و در مقابل اشعه های خورشید هم قرار بگیرد به هیچ عنوان خراب نمی شود.به همین برای دلیل بسته بندی این مواد غذایی از سلفون بسته بندی شفاف استفاده میکنند.یکی از ویژگی های خوبی که این سلفون دارد این است که شما به راحتی میتوانید از محصول دیدن کنید و ظاهر آن را ببینید.

انتخاب جنس سلفون بسته بندی و انواع مدل های آن | ماشین آلات بسته بندی | ماشین سازی نیکا پایان کامجو

 

سلفون حرارتی

سلفون های حرارتی که با حرارت جمع می شوند و پک های آب معدنی و نوشابه و .. را با این سلفون حرارتی بسته بندی میکنند و این نوع سلفون بسیار محکم و ضخیم است.

سلفون نایلون یا محافظ

نوع دیگری از انها در سطح بازار وجود دارد وهمچنین در فروشگاه اینترنتی کارتن بار به فروش می رسد و شما میتوانید مواد غذایی خود را با آن بسته بندی کنید. آیا شما تا به حال به داخل جعبه ی خوراکی های خشک مثل کشمش و انجیر و میوه های خشک دقت کرده اید؟اگر که شما به بسته بندی آن دقت کرده باشید میفهمید که با پلاستیکی شفاف و همچنین با قابلیت کشسانی آن را بسته بندی کرده اند.به این مدل ها سلفون نایلون یا محافظ میگویند.

برای اینکه رطوبت به مواد غذایی نفوذ نکند و گرد و غبار جذب ان نشود از این نوع سلفون استفاده میکنند علاوه بر بسته بندی مواد غذایی؛ پوشا ک و مبلمان را با این مدل سلفون بسته بندی میکنند. این نوع سلفون ها با ضخامت های مختلفی تولید می شوند که باید با توجه به نیاز خود ضخامت مناسب ان را انتخاب کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد انتخاب جنس سلفون بسته بندی و انواع مدل های آن اطلاعاتی را به شما گزارش دادیم . همانطور که در بالا گفتیم سلفون یکی از لوازمی است که در بسته بندی موارد بسیار مورد استفاده است و کاربرد بسیاری دارد و همه افراد مواد غذایی خود را با ان بسته بندی میکنند.شما با مراجعه به سایت نیکا پایان میتوانید انواع مدل های آن را مشاهده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.