دستگاه دسته بندی حبوبات

دراین مقاله قصد داریم در مورد دستگاه بسته بندی حبوبات و انواع آن اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم.

دستگاه دسته بندی حبوبات یکی ازپر کاربرد ترین دستگاه ها برای بسته بندی است. و در دو نوع بسته بندی خانگی و صنعتی تقسیم شده است. و از این دستگاه برای بسته بندی انواع حبوبات ازجمله عدس- برنج- لوبیا – نخود وغیره میتوان استفاده کرد.و این کار بسته بندی طبق استانداردهای بهداشتی انجام می شود.

دستگاه بسته بندی حبوبات را نام ببرید؟

در ابتدای کار برای بسته بندی حبوبات باید محصول را آماده بسته بندی کنیم که این کار توسط دستگاه های مختلف صورت می گیرد.

دستگاه بوجاری حبوبات چیست؟

این دستگاه برای جدا کردن و دانه بندی حبوبات استفاده می شود.

دستگاه پولیش حبوبات برای چه کاری استفاده میشود؟

دستکاه پولیش حبوبات برای براق و شفاف سازی محصول انجام میشود وبسیار تاثیر گذار است.

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار اتوماتیک چگونه کار میکند؟

دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکباراتوماتیک دستگاهی است که محصول را بر اساس وزن ان بسته بندی میکند و تجویل می دهد.این دستگاه از دو بخش تشکیل شده است سیستم توزین و سیستم پکینگ.

سیستم توزین تشکیل شده ازیک مخزن و محفظه های فلزی که به آن باکت می گویند.در این بسته بندی این توزین ها یا به صورت ردیفی قرار میگیرند و یا به صورت عمودی. و این مخزن جایی است که محصول توسط دستگاهی درون ان ریخته می شود.و این محصول مورد نظر ما از مخزن وارد باکت ها توزین می شود و پس از ان به قسمت پکینگ میروند.

بسته بندی حبوبات و خشکبار به چه صورت انجام می شود؟

بسته بندی مواد یک امر بسیار ضروری است که در نگهداری آن نقش بسیار مهمی دارد و هدف از این دسته بندی خراب نشدن ان است که تا زمانی که به دست مشتری برسد سالم بماند و اما ظاهر این بسته بندی برای مشتری بسیارمهم است تا مشتری جذب ان شود و به خرید ان اقدام کند.

دستگاه بسته بندی حبوبات | دستگاه بسته بندی | دستگاه ماشین سازی

دستکاه تزریق گاز ازت چیست؟

این دستگاه باعث می شود که در دسته بندی شما گاز ازت تزریق شود و این کار باعث میشود که محصولات شما دیر تر خراب شوند و از ان نگهداری میکند.زیرا تزریق این گازباعث می شود که اکسیژن ازدرون بسته خارج شود و ازمحصولات شما نگهداری میکند و ازخراب شدن ان جلوگیری می شود.

شرکت الینا با بیش از3 سال سابقه در زمنیه ساخت تجهیزات اولین سازنده استند های حبوبات برای سوپرمارکت ها و آجیل فروشی ها وغیره.. است.

برای بسته بندی و طراحی محصول باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

1.بسته بندی باید مشتری را جذب خود کند و بسیار زیبا کار شده باشد وجذابیت داشته باشد.

2.متناست با نیازها و خواسته های مشتری باشد.

3.بسته بندی باید قابل حمل باشد.

4.بسته بندی که انجام میدهید نباید به خود محصول آسیبی برساند.

5.بسته بندی محصول باید با شرایط آب و هوایی همانگ باشد.

اساس فرایند بسته بندی حبوبات چیست؟

اساس فرایند بسته بندی حبوبات در واقع جداکردن ناخالصی ها است. و برخی دستگاه ها به راحتی این کار را انجام می دهند.

دستگاه بوجاری در واقع الک های لرزان می باشد که این ها به صورت موازی با فاصله قرار میگیرند و در اصر همین لرزش سنگ های داخل آن را میگیرد

بسته بندی محصولات و حبوبات چه اهمیتی دارد؟

وقتی حبوبات را بسته بندی میکنیم و به فروشگاه ها و یا سوپرمارکت ها تحویل می دهیم این کار باعث می شود که مشتری با مشاهده روی بسته خرید خود را انجام دهد و اطلاعاتی آن محصول را به دست اورد و وقتی مشتری محصول بسته بندی شده ای را خریداری میکند و پس از استفاده ببینید که محصول کیفیت بالایی دارد و مطلوب است.در خرید های بعدی خود هم ازاین برند و مارک استفاده می کند و به دنبال محصول دیگری نیست و به همین دلیل است که در این بین تولید کننده به سود می رسد.و همچنین انتخاب رنگ ها در طراحی بسته بندی بسیار مهم است و این رنگ ها باعث می شود که مشتری جذب ان شود و بسیار تاثیر گذار است.
و همچنین انتخاب کاغذهم بسیار تاثیر گذار است.

بسته بندی حبوبات چه کاربردی دارد؟

1.باعث میشود که مواد و محصولات ما ماندگاری بیشتری داشته باشند.

2.باعث می شود که حبوبات ازهر گونه آلودگی حفظ شود.

3.ارزش گذاری برای مصرف کننده

انواع دستگاه های بسته بندی  حبوبات صنعتی را نام ببرید؟

دستگاه بسته بندی تک توزین

دستگاه بسته بندی دو توزین

دستگاه بسته بندی چهار توزین

-دستگاه پر کن

دستگاه بسته بندی حبوبات | دستگاه بسته بندی | ماشین بسته بندی

دستگاه بسته بندی غلات و حبوبات چه تفاوتی دارند؟

تفاوت زیادی بین این دستگاه ها نیست زیرا تمامی غلات گرانولی هستند.

حال میخواهیم بگوییم که غلات جز چه محصولاتی هستند.این محصولات شامل گندم-جو-ذرت-سبوس و برنج هستند.پس زمانی که ازغلات صحبت میکنیم منظورمان این محصولات است.

دستگاه دسته بندی حجمی برای غلات بسیار مناسب است و میتواند با سرعت بالا محصولات را بسته بندی کند

تفاوت ماشین آلات بسته بندی حبوبات و خشکبار چیست؟

ماشین آلات بسته بندی حبوبات وخشکبارتفاردت چندانی با بسته بندی حبوبات و خشکبار ندارد.

مثلامیتوان از برخی دستگاه ها به طور مشترک برای بسته بندی حبوبات و خشکبار استفاده کرد و همچنین از دستگاه بسته بندی حجمی هم درهر دو محصولات استفاده می شود و البته برای بسته بندی خشکبار ها ازدستگاه های قوطی پر کن هم استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی حبوبات اتوماتیک چیست؟

دستگاه های توزین در مدل ها تک توزین و دو توزین وغیره….ساخته می شود.و این دستگاه به راحتی می تواند محصولات از جمله لوبیا آجیل و خشکبار را بسته بندی کند.

دستگاه توزین میتواند انواه حبوبات را در وزن های مختلف با دقت و کیفیت بالایی بسته بندی کند. و همچنین میتوان سیستم تزریق گاز را روی دستگاه نصب کرد.

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات چقدر است؟

به دلیل اینکه شرکت آراد ماشین طراح و سازنده تولید مواد غذایی است تمامی دستگاه های مورد نیاز بسته بندی حبوبات را به قیمت مناسب عرضه میکند.

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات نیمه اتوماتیک چقدر است؟

قیمت این دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک نسبت به دستگاه هایی که تمام اتوماتیک هستند کمتر است و این دستگاه بسیار ارزان قیمت تر است و به این علت این دستگاه برای کسانی که به فکر راه اندازی کارگاهی ارزان هستند بسیارگزینه خوبی است. و از لحاظ اقتصادی در سرمایه اولیه ما صرفه جویی میکند و البته این دستگاه های نیمه اتوماتیک برای شرکت های بزرگ مناسب نیست.

جمع بندی؛ حضور بسته بندی ضرورت هر خط تولید است   

شرکت نیکا پایان کامجو

شرکت ماشین سازی نیکاپایان کامجو تولید کننده انواع ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک ، ساشه و … شماره های تماس: ۰۹۱۲۰۶۰۴۱۲۷      ۰۹۱۹۳۶۶۸۱۱۲ شماره تماس از طریق واتس اپ: ۰۹۱۹۳۶۶۸۱۱۲

امروزه بسته بندی مناسب و با کیفیت یکی از ملاک های مهم برای تولید بیشتر محصولات بوده و بسته بندی خوب در بازار یابی و همینطور جذب مشتری نقش فراوان دارد. دستگاه بسته بندی حبوبات یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت تولید و بسته بندی بوده که بصورت گسترده تولید و در صنایع استفاده میشود.

دستگاه بسته بندی حبوبات دارای انواع مختلفی مانند دستگاه های خانگی و صنعتی بوده که میتوان با توجه به نیاز و مقدار تولیدی و بسته بندی اقدام به تهیه این دستگاه های بسته بندی حبوبات نمود. در این مقاله با دستگاه بسته بندی حبوبات اشنا شده و انواع مختلف آنرا مورد بررسی قرار میدهیم.

دستگاه بسته بندی حبوبات

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین ماشین آلات در صنایع تولید و عرضه مواد غذایی و به خصوص حبوبات، دستگاه بسته بندی حبوبات میباشد و وظیفه آن بسته بندی محصولات در شکل های متفاوت در حجم های متفاوت است.

دستگاه بسته بندی حبوبات به تنهایی مورد استفاده قرار نگرفته و دیگر دستگاه ها مانند بالابر ها ، دستگاه بوجار و پولیش نیز مکمل این دستگاه بسته بندی حبوبات هستند. از این دستگاه بسته بندی برای بسته بندی حبوباتی مانند عدس، لوبیا ، نخود، ماش، لپه و …. استفاده میشود.

دستگاه بسته بندی حبوبات در دو نوع خانگی و صنعتی در بازار موجود بوده که هر فرد بسته به نیاز خود و محل کار و مقدار محصول نهایی برای بسته بندی اقدام به تهیه این دستگاه میکند.

سازنده دستگاه بسته بندی حبوبات

امروزه شرکت های گوناگونی اقدام به ساخت و عرضه دستگاه بسته بندی حبوبات به بازار میکنند. بطور کلی مکانیزم اولیه تمامی دستگاه ها یکی بوده اما در مواردی جزئی و مهم تفاوت هایی میان دستگاه های تولید شده هر شرکت وجود دارد.

برای خرید دستگاه بسته بندی حبوبات باید پارامتر هایی را مورد نظر داشت و هر کدام را در مراحل مختلفی سنجید. یکی از مهم ترین مواردی که قبل از تهیه دستگاه بسته بندی حبوبات باید به آن توجه شود رضایت مشتریانی است که پیش از شما اقدام به خرید محصول از این شرکت کرده اند.

دستگاه بسته بندی حبوبات چیست | انواع دستگاه بسته بندی حبوبات | ماشین آلات بسته بندی | ماشین سازی نیکا پایان کامجو

همچنین همواره باید خدمات پس از فروش و همکاری تیم پشتیبانی و مدیران شرکت فروشنده دستگاه را مد نظر قرار داده در صورت بروز هرگونه خرابی و ایراد در کمترین زمان ممکن مشکل برطرف شود تا به چرخه تولیدی شما صدمه وارد نشود.

همچنین باید متریال استفاده شده در دستگاه های تولیدی شرکت مورد بررسی قرار گرفته تا از کیفیت بالای ماشین اطمینان حاصل شود. ماشین آلات صنعتی و قطعات داخل آنها میتوانند از انواع مختلف آلیاژ های فلزی بوده که طول عمر متفاوت و واکنش پذیری متفاوت در شرایط خاص و گوناگون دارند.از این رو بررسی متریال استفاده شده درون ماشین آلات بسیار مهم است.

شرکت نیکا پایان کامجو با سابقه طولانی مدت در این زمینه و تولید انواع مختلف دستگاه بسته بندی حبوبات با بهترین کیفیت و متریال و پشتیبانی فوق العاده در این زمینه میتواند پاسخگو شما عزیزان باشد.

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه های بسته بندی حبوبات در انواع مختلفی در بازار موجود میباشد و میتواند خریدار را گیج و انتخاب نهایی را دشوار کند. در ادامه انواع مختلف انواع دستگاه بسته بندی حبوبات را معرفی میکنیم.

دستگاه بسته بندی حبوبات نیمه اتوماتیک

دستگاه های نیمه اتوماتیک که در صنعت و موارد خانگی استفاده میشوند به صورت پدالی بوده و نسبت به دستگاه های خانگی ابعاد بزرگتری دارند. برای استفاده از این دستگاه بسته بندی به راحتی میتوان سرعت دستگاه و وزن محصول بسته بندی شده را تنظیم کرد و در صورت نیاز تغییر داد.

دستگاه بسته بندی اتوماتیک

دستگاه های بسته بندی اتوماتیک عموما در صنایع بزرگ و کارخانجات استفاده میشوند. این دستگاه ها کاملا اتومات بوده و نیاز به نیروی انسانی برای فعالیت و بسته بندی ندارند. برای استفاده از دستگاه های اتوماتیک ابتدا باید تنظیمات اولیه را به دستگاه معرفی کرده تا دستگاه شروع به کار کند.

دستگاه بسته بندی خانگی

دستگاه بسته بندی خانگی همانطور که از نامش پیداست اکثرا در مشاغل خانگی استفاده میشود. دستگاه های خانگی دارای مکانیزم های خاص و اتوماتیک نبوده و برای تمامی مراحل بسته بندی نیاز به نیروی انسانی برای بسته بندی محصولات میباشد.

مزایای استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات

  • بهبود سطح بهداشت محصولات و کیفیت بهتر
  • افزایش سرعت تولید و هزینه کمتر نسبت به استفاده از نیروی انسانی
  • تنوع در نوع بسته بندی محصولات با توجه به نیاز صاحب دستگاه
  • قابلیت استفاده برای انواع مختلف حبوبات و نبود محدودیت در کار
  • کاهش هزینه های تولید و جابجایی آسان بسته ها
  • قابلیت برنامه ریزی دستگاه ها برای بسته بندی در ابعاد و حجم های متفاوت
  • وجود پشتیبانی و تیم عیب یابی برای رفع هرگونه خطای احتمالی ماشین آلات بسته بندی
  • قابلیت استفاده از دستگاه های جانبی در کنار دستگاه بسته بندی مانند تاریخ زن، پاکت زن، غبارگیر
  • افزایش سقف تولیدی صنایع و توسعه کسب و کار

ارزان ترین دستگاه بسته بندی حبوبات

همانطور که اشاره شد انواع مختلفی از دستگاه های بسته بندی حبوبات در بازار موجود میباشد. بطور حتم دستگاه های خانگی که دارای ابعاد کمتری هستند و مکانیزم ساده تری دارند دارای قیمت کمتری نسبت به دستگاه های صنعتی و تمام اتومات میباشد.

همچنین بدلیل وجود سازندگان متفاوت دستگاه های بسته بندی، قیمت محصولات در این زمینه بسیار رقابتی میباشد. شما عزیزان میتوانید انواع مختلف دستگاه بسته بندی حبوبات را از شرکت نیکا پایان کامجو با بهترین قیمت نسبت به رقبا تهیه کرده و در صنایع تولیدی خود استفاده کنید.

سخن آخر

در این مقاله انواع دستگاه بسته بندی حبوبات را مورد بررسی قرار داده و همینطور مزایای استفاده از این دستگاه را برای کسب و کار شما بیان کردیم. جهت کسب  اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش میتوانید با تیم نیکاپایان کامجو در تماس باشید.

همچنین با دنبال کردن پیج اینستاگرام نیکاپایان کامجو میتوانید از آخرین اخبار این صنعت مطلع شوید.

شرکت نیکا پایان کامجو

شرکت ماشین سازی نیکاپایان کامجو تولید کننده انواع ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک ، ساشه و … شماره های تماس: ۰۹۱۲۰۶۰۴۱۲۷      ۰۹۱۹۳۶۶۸۱۱۲ شماره تماس از طریق واتس اپ: ۰۹۱۹۳۶۶۸۱۱۲
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.